на головну  відправити пісьмо 
   Сьогодні:
Економіка і політика
консульство
інформація
отримання візи
події
двосторонні зв'язки
контакт
іформація про чилі
країна
президент
історія
економіка і політика
культура
туризм
галерея, фото

Економіка.

Чилі протягом тривалого часу має стабільно високі темпи економічного розвитку. Основними галузями економіки є прничовидобувна та обробна промисловість, сільське господарство, добре розвинуті деревообробна, текстильна, взуттєва, харчова та інші галузі промисловості. Чилі утримує перше місце в світі по видобутку та експорту міді (2,2 млн.т), третє місце у світі за виловом риби (7,6 млн.т). Країна має значні поклади селітри, молібдену, йоду (друге місце у світі), самородної сірки, залізної руди, вугілля, золота та цинку. Чилі - помітний в Латинській Америці виробник та експортер зброї та військового спорядження. У промисловості країни зайнято 25% економічно активного населення, у сільському господарстві - 19%. Структура ВНП: сфера послуг - 55%, обробна промисловість - 21%, сільське господарство - 10%, добувна промисловість - 8%.

В середині 1980-х років у Чилі розпочався процес стабільного економічного зростання завдяки встановленню сприятливого режиму для надходження іноземних інвестицій, стимулюванню національного експорту, проведенню ряду фінансових та соціально-економічних реформ. Акумульовані за 1985-2000 рр. Іноземні інвестиції в економіку країни склали близько 25,5 млрд. дол., з яких 8,8 млрд, "осіло" в гірничодобувній промисловості. Обсяг чилійського капіталу, вивезеного за кордон, досяг за 1990-2000 рр. позначки 8,5 млрд.дол. Інтеграція в світову економіку не обмежується зовнішньою торгівлею, а починає охоплювати виробничу галузь та сферу послуг.

Зовнішня політика

Зовнішня політика урядів лівоцентристської коаліції 1989-1999 рр. була підпорядкована створенню сприятливих зовнішніх умов для економічних реформ, а також забезпеченню готовності країни до глобалізації економічного життя. Загальні принципи міжнародної діяльності попереднього керівництва були підтверджені урядом Президента Р.Лагоса,. який, однак, особливого значення надає питанням економічної інтеграції з сусідніми державами регіону, переговорам про укладення угоди про вільну торгівлю з ЄС та зміцнення зв'язків з країнами НАФТА. Основними завданнями зовнішньої політики країни визначається:

 • закріплення в групі лідерів у міжамериканських відносинах, використовуючи статус "політичного партнера" США;
 • забезпечення лідерсі на в процесах Азіатсько-тихоокеанської інтеграції,
 • забезпечення реалізації економічних інтересів країни шляхом безпосередньої участі в інтеграційних процесах, як регіональних, так і міжрегіональних;
 • стимулювання національного експорту.

  В питаннях міжнародної безпеки Чилі виступила за безстрокове продовження універсального Договору про нерозповсюдження ядерної зброї і взаємодію між Договором і регіональними угодами типу "Договір Тлателолко". Чилі бере участь в діяльності миротворчих сил ООН, віддаючи перевагу невійськовим місіям спостерігачів. Загальна чисельність персоналу - близько 100 військових, цивільних та поліцейських В оцінці головних проблем сучасності Чилі знаходиться на позиціях, близьких США. Має договори про військове співробітництво з Бразилією і Еквадором. В квітні 1995 р. Чилі відновила дипломатичні відносини з Кубою. Країна надає виключну увагу просуванню своїх кандидатур до міжнародних організацій. Значним успіхом чилійської дипломатії були 1996-1999 рр : представники країни були обрані до вищих керівних органів різних міжнародних організацій, серед них посада голови Міжнародної Організації Праці, членство в керівництві Міжамериканського Суду з прав людини. Комісії 00Н з прав людини. Всесвітньої Організації охорони здоров'я, Раді ФАО, Комісії ООН з питань використання навколоземного простору (Відень), тощо.

  Республіка Чилі і Латинська Америка.

  Відносини з сусідніми країнами залишаються пріоритетними у зовнішній політиці Чилі. Їх реалізація проходить у двох площинах: в рамках регіональних об'єднань - Організації Американських Держав (ОАД), "Групи Ріо", Латиноамериканського парламенту, МЕРКОСУР, тощо і на двосторонньому рівні. Особливого значення надається розвитку відносин з Аргентиною, яким надається статус стратегічних. Після президентських виборів 1999 р., в обох країнах прийшли до влади близькі за ідеологічним спрямуванням лівоцентристські уряди, що стало підставою для проголошення початку нового етапу двосторонніх відносин.

  В 1996 р. Чилі набула статус асоційованого члена МЕРКОСУР, маючи на меті утворення з цим економічним угрупованням зони вільної юргівлі, але не входити до нього у якості повноправного члена. Така позиція Чилі була обумовлена, по-перше, відмінностями в ставках митних тарифів країни і МЕРКОСУР і, по-друге, її намаганням уникнути додаткових перешкод в процесі приєднання до НЛФТА, активних переговорів щодо інтеграції з ЄС (останній раунд за участю Міністра закордонних справ Чилі С.Альвеар відбувся у липні 2001 р. в Сантьяго).

 • вгору
  почесне консульство республіки чилі в україні, 2011 г.

  Домен продается!

  This Domain is up for sale!

  Interested? Contact me using the infomation below.

  Заинтересовались? Свяжитесь со мной, используя информацию ниже.


  Contact me using the infomation provided

  Доступная цена, гарантии и порядочность

  Email: