на головну  відправити пісьмо 
   Сьогодні:
Країна
консульство
інформація
отримання візи
події
двосторонні зв'язки
контакт
іформація про чилі
країна
президент
історія
економіка і політика
культура
туризм
галерея, фото

Конституція
Конституція Республіки Чилі була прийнята в 1980 році.

Населення
В 1999 р. кількість населення країни перевищила рівень 14 млн. Річний приріст - 1,6%. Частка економічно активного населення - 42,85%. Чилійці, - нащадки європейських переселенців та індіанців. 75% - метиси, 20% - незмішані європейці, 3% - незмішані індіанці (близько 20 різних племен, які мешкають переважно в південній та північній частині країни).

Державний устрій та політична система.
Згідно з конституцією 1980 р. Чилі - президентська республіка. Глава держави й уряду - президент, який обирається на загальних виборах на 4 роки (з березня 2000 р. - Рікардо Лагос Ескобар). Члени Кабінету Міністрів призначаються президентом.

Вища законодавча влада належить Національному Конгресу, який складається з Сенату (47 сенаторів) і Палати депутатів (127 депутатів), з 1989 р. працює у м.Вальпараїсо. Сенатори обираються на 8 років, половина з них переобирається кожні 4 роки. Згідно Конституції 1980 р. у верхній палаті парламенту діють дев'ять "інституційних" сенаторів, які призначаються Радою Національної Безпеки (4), Президентом (2) і Верховним Судом (3). Після завершення терміну перебування на посаді глави держави, довічними сенаторами стають президенти країни.

У ході парламентських виборів у 1997 р. 50,7% голосів отримала правляча лівоцентристська коаліція "Злагода за демократію", головними партіями якої є Демохристиянська, Соціалістична, Радикальна соціал-демократична та Партія за демократію. В Палаті депутатів "Злагода" має нині 69 місць, опозиційний правоцентристський блок "Союз заради Чилі", до якої входять партії "Національне оновлення" та Незалежний демократичний союз - 47 місць. У Сенаті партії блоку " Злагода" мають 20 місць, "Союз" - 17. Враховуючи наявність в Сенаті інституційних сенаторів, партії опозиції мають незначну перевагу у верхній палаті.

вгору
почесне консульство республіки чилі в україні, 2011 г.